Leczenie trądziku lampą – czy warto?

Leczenie trądziku lampą - czy warto?

Minusem stosowania leczenia światłem na trądzik jest to, że jest ono czasochłonne i wymaga wielu sesji. Urządzenia do leczenia światłem trądziku muszą być stosowane raz dziennie, przez kilka minut za każdym razem, i może dostać dość uciążliwe, jeśli nie masz czasu, aby zrobić to codziennie. Nawet jeśli możesz to zrobić w podróży, nadal musisz kontynuować regularną pielęgnację skóry, aby zobaczyć jakiekolwiek rezultaty. A nawet jeśli zauważysz jakąś poprawę, to prawdopodobnie będzie ona minimalna.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z beautycaps.pl

Terapia niebieskim światłem

Dla osób cierpiących na trądzik, terapia niebieskim światłem jest skuteczną opcją leczenia. Zabieg ten został gruntownie przebadany, a wyniki są zazwyczaj znaczące. Długość fali niebieskiego światła uważa się, że ma działanie antybakteryjne, zabijając bakterie, które powodują trądzik. Według board-certified dermatolog Lindsey Bordone, który pracuje w Columbia University Medical Center w Nowym Jorku, terapia niebieskim światłem na trądzik może pomóc pacjentom z trądzikiem. Mówi ona, że leczenie poprawiło stan skóry jej pacjentów o około 95%.

„światło widzialne”

Zastosowanie lasera i światła widzialnego w leczeniu trądziku wzrasta w ostatnich latach ze względu na ich bezpieczeństwo i skuteczność oraz niski wskaźnik powikłań. Połączenie tych technologii z innymi środkami fizycznymi i farmakologicznymi może zoptymalizować efekt terapeutyczny. W niniejszym artykule zostanie dokonany przegląd różnych urządzeń optycznych stosowanych w leczeniu trądziku oraz potencjalnych korzyści i zagrożeń związanych z tymi zabiegami. Przegląd ten będzie aktualizowany w miarę udostępniania nowych ustaleń. W międzyczasie zachęca się czytelników do zapoznania się z najnowszymi badaniami i pracami naukowymi na ten temat.

At-home LED light-therapy masks

While you can find many at-home LED light-therapy masks that can help your acne, it is best to stick to professional treatments for maximum results. Według certyfikowanego dermatologa Mariny Peredo, maski LED są bezpieczne i skuteczne, ale nie są dla wszystkich. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy nosić maskę codziennie przez kilka minut. Należy również przestrzegać wskazówek dotyczących produktu, aby nie powodować zaczerwienienia lub wrażliwości skóry. Jeśli te efekty uboczne utrzymują się, przed kontynuacją skonsultuj się z dermatologiem.

Konwencjonalne metody leczenia

Chociaż niektóre formy terapii światłem mogą pomóc w oczyszczeniu skóry z trądziku, nie są pozbawione skutków ubocznych. Pacjenci mogą łatwiej trzymać się krótkoterminowego kursu leczenia w porównaniu z dyskomfortem związanym z długotrwałym leczeniem. Ponadto, nie ma badań klinicznych, które porównują efekty terapii światłem do innych konwencjonalnych metod leczenia trądziku. Tak więc, skuteczność metody będzie zależeć od rodzaju i nasilenia trądziku, a także wyników leczenia.

Koszt

Jednym z najpopularniejszych dostępnych rodzajów leczenia trądziku jest terapia światłem niebieskim. Technologia ta została wykorzystana w gabinetach dermatologicznych od lat, aby zabić bakterie, które powodują trądzik. Ale ponieważ niebieskie światło jest bardzo szorstki na ciele, w domu urządzenia pojawiły się z podobnych korzyści za ułamek ceny. Jedno z tych urządzeń, lampa na trądzik Neutrogena, kosztuje około 35 dolarów i pomaga zmniejszyć wydzielanie sebum.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?

Być może zastanawiasz się: „Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?”. W tym artykule omówimy koszty, czas rekonwalescencji i efekty uboczne…
Naturalne sposoby leczenia trądziku
Czytaj Dalej

Naturalne sposoby leczenia trądziku

Istnieje wiele różnych naturalnych metod leczenia trądziku. Niektóre z tych środków są znane jako skuteczne. Jednak niektóre z…