Peeling a trądzik – czy można go zrobić?

Peeling a trądzik - czy można go zrobić?

Jeśli zdiagnozowano u Ciebie trądzik, ważne jest, aby przed poddaniem się peelingom chemicznym omówić z lekarzem historię choroby. Powinnaś być przygotowana na pytania dotyczące aktualnie przyjmowanych leków, warunków zdrowotnych oraz ryzyka związanego z różnymi zabiegami kosmetycznymi. Lekarz zbada Twoją skórę, aby określić, jaki rodzaj peelingu jest dla Ciebie odpowiedni. Rodzaj peelingu chemicznego będzie zależał od stanu skóry, wieku i innych cech fizycznych. Ważne jest również, aby omówić swoje oczekiwania, jak również wszelkie ryzyko związane z zabiegiem – cytat ten jest produktem badań redakcji serwisu szkoleniaekstremalne.pl.

Jessner’s solution

Jessner’s solution for peels and acne został po raz pierwszy stworzony w latach 40-tych przez niemieckiego/amerykańskiego dermatologa Maxa Jessnera. Pierwotnie opracowany jako środek antyseptyczny dla załóg łodzi podwodnych, peeling szybko stał się popularny, zyskując uznanie wśród marynarzy jako balsam po goleniu. Obecnie jest stosowany przez estetyków i dermatologów do leczenia różnych chorób skóry.

Roztwór Jessnera zawiera do 14 procent kwasu salicylowego, który należy do grupy beta-hydroksykwasów, zwanych również „BHA”. Ta grupa kwasów ma dwa atomy węgla i może przenikać przez powierzchnię skóry, aby rozpuścić olej i sebum. Beta hydroksykwasy są również lepiej tolerowane niż alfa hydroksykwasy. Ponieważ są silniejsze i mają dłuższy okres przydatności, roztwór Jessnera jest bezpieczniejszy od swoich bardziej popularnych kuzynów.

Oprócz redukcji blizn potrądzikowych, peeling Jessnera może również pomóc w redukcji plam starczych, drobnych zmarszczek i przebarwień. Ponadto, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co poprawia napięcie i elastyczność skóry. Może nawet poprawić koloryt skóry, zmniejszając widoczność blizn, zmarszczek i śladów po trądziku. Ponieważ można nim bezpiecznie leczyć bardzo wrażliwą skórę, roztwór Jessnera jest doskonałym wyborem do odmładzania skóry.

Peelingi chemiczne

Istnieją dwa rodzaje peelingów chemicznych na trądzik. Domowe peelingi chemiczne są łagodniejsze i przeznaczone do leczenia powierzchownych problemów. Nie należy ich stosować na skórę w stanie zapalnym. Po peelingu chemicznym należy użyć delikatnego środka oczyszczającego. Należy również unikać stosowania retinoidów, Retin-A lub alfa hydroksykwasów przez tydzień po peelingu chemicznym. Jeśli musisz użyć produktów z tymi składnikami, upewnij się, że używasz SPF 50 o szerokim spektrum działania.

Peelingi wykonywane w klinikach są silniejsze niż produkty dostępne bez recepty. Po zastosowaniu głębszego peelingu można spodziewać się większej poprawy stanu skóry. Aby ustalić, który peeling jest dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z dermatologiem lub chirurgiem plastycznym w swojej okolicy. Należy jednak pamiętać, że głębszy peeling jest droższy niż lekki. Koszt peelingu chemicznego zależy również od dostawcy usług medycznych i lokalizacji.

Peelingi chemiczne mogą pomóc Ci pozbyć się uporczywych blizn po trądziku. Zabieg ten może również poprawić strukturę skóry i zmniejszyć przebarwienia. Rezultatem jest gładsza, jaśniejsza cera i zdrowiej wyglądająca skóra. Peelingi chemiczne mają wiele zalet, w tym zwiększają produkcję kolagenu i stymulują nowe komórki skóry. I nie będziesz musiała zmagać się z bolesnymi skutkami ubocznymi po zabiegu. Możesz nawet pozbyć się blizn i wrócić do swojego normalnego, pewnego siebie ja.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Co jest przyczyną powstawania trądziku?
Czytaj Dalej

Czy nabiał ma wpływ na trądzik?

Czy nabiał ma wpływ na trądzik? To zależy od źródła i chemii organizmu. W zależności od źródła, niskotłuszczowe…
Czym jest mezoterapia mikroigłowa?
Czytaj Dalej

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest procedurą medyczną, w której super cienkie igły są używane do wstrzykiwania koktajlu witamin, minerałów i…
Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy
Czytaj Dalej

Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy

Aby leczyć trądzik grudkowo-krostkowy, dermatolodzy często przepisują antybiotyk stosowany miejscowo, taki jak klindamycyna lub erytromycyna. Łącząc nadtlenek benzoilu…