Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest procedurą medyczną, w której super cienkie igły są używane do wstrzykiwania koktajlu witamin, minerałów i aminokwasów do głębszych warstw skóry. Zabiegi miejscowe nie docierają do tych poziomów, dlatego mezoterapia może zapewnić nawilżenie i odżywienie komórek skóry. Ponadto, może pomóc pacjentom, którzy cierpią z powodu blizn po trądziku, oparzeniach i zabiegach chirurgicznych.

Leczenie blizn chirurgicznych

Microneedling to zabieg estetyczny, który wykorzystuje maleńkie igły do tworzenia małych otworów w skórze. Proces ten stymuluje produkcję kolagenu i elastyczność skóry. Jest to idealny zabieg dla osób, które chcą poprawić wygląd swoich blizn chirurgicznych bez poddawania się poważnej operacji. Procedura ta może również poprawić wzrost włosów u osób z łysieniem. Oprócz leczenia blizn chirurgicznych, microneedling może być również stosowany do ogólnego odmładzania skóry.

Po sesji microneedlingu pacjenci mogą spodziewać się łagodnego zaczerwienienia i obrzęku przez okres do 24 godzin. Po zabiegu większość osób zauważy gładszą, bardziej promienną skórę. Jednak pełne rezultaty mogą nie być widoczne przez kilka miesięcy. Jednakże, procedura może być powtarzana w razie potrzeby, aby zobaczyć pożądane wyniki.

Oprócz leczenia blizn chirurgicznych, microneedling jest również stosowany w leczeniu trądziku, blizn na twarzy i drobnych zmarszczek. W tym celu od dziesięcioleci stosuje się go w Azji i na Bliskim Wschodzie. Chociaż jest to stosunkowo nowy zabieg w Stanach Zjednoczonych, zyskał on znaczną uwagę jako zabieg estetyczny. Poszukując badań, sprawdziłem bazę danych Medline i znalazłem kilka artykułów na ten temat. Wszystkie włączone badania były oparte na ludziach, a artykuły były w języku angielskim.

Leczenie trądziku

Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczną metodą leczenia blizn potrądzikowych. Wielokrotne sesje microneedlingu dają dobre rezultaty i mają minimalny czas rekonwalescencji. Poprawia również teksturę i wygląd skóry. Pacjenci zgłaszają dobre zadowolenie z wyników. Jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i bezbolesny.

Microneedling i mezoterapia mogą być stosowane w leczeniu wszelkich blizn potrądzikowych. Microneedling pomaga stymulować produkcję nowych komórek skóry i kolagenu. Mezoterapia działa również w celu zmniejszenia zmarszczek, rozstępów i wielkości porów. Zabieg jest bezpieczny dla większości typów skóry, ale nie jest zalecany w przypadku aktywnego trądziku lub chorób skóry takich jak egzema, łuszczyca czy trądzik różowaty. Nie jest on również odpowiedni dla osób z zaburzeniami krwi, chorobami przewlekłymi lub wirusem opryszczki.

Przed wykonaniem zabiegu microneedlingu należy unikać ekspozycji na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Zastosowanie kwasu hialuronowego lub blokady przeciwsłonecznej na bazie cynku zmniejszy ryzyko wystąpienia stanu zapalnego. Microneedling jest ogólnie uważany za szybką procedurę, a wiele osób wraca do pracy natychmiast po zabiegu. Jest to opłacalne leczenie blizn potrądzikowych w porównaniu do innych procedur resurfacingu. I w przeciwieństwie do tradycyjnych zabiegów laserowych, microneedling jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry.

Leczenie blizn pooparzeniowych

Mezoterapia mikroigłowa jest skuteczną metodą leczenia blizn pooparzeniowych. Polega ona na nakłuwaniu tkanki blizny igłami w określonym wzorze. Zabieg może trwać od kilku minut do godziny. Podczas zabiegu skóra jest zdrętwiała dzięki miejscowemu znieczuleniu. Następnie urządzenie nakłuwa skórę w określony sposób, wielokrotnie przejeżdżając po bliźnie. Proces ten wspomaga regenerację komórek skóry.

Microneedling jest bezpieczny i skuteczny, nie wiąże się z dyskomfortem laserowej terapii skóry ani z intensywnym promieniowaniem cieplnym. Zabieg ten może być stosowany na wszystkich rodzajach skóry, w tym na bliznach po oparzeniach. Może być również stosowany do wypełniania drobnych zmarszczek i ubytków skóry spowodowanych tkanką bliznowatą. Zabieg wykonywany jest na wstępnie oczyszczonej skórze.

Mikroigły tworzą pod skórą mikrokanały. Po około 10 minutach mikrokanały zostają zamknięte. Następnie mikrokanały wywołują kontrolowaną kaskadę stanów zapalnych, która uruchamia produkcję nowego kolagenu, elastyny i naczyń włosowatych. Proces ten sprzyja również regeneracyjnej naprawie skóry oraz poprawia jej jędrność i teksturę.

Leczenie blizn potrądzikowych

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje maleńkie igły do redukcji blizn potrądzikowych. Igły te wnikają w skórę i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Procedura jest stosunkowo bezpieczna, a większość pacjentów doświadcza minimalnego czasu przestoju i może kontynuować dzień z minimalnym bólem. Procedura jest również bardzo przystępna w porównaniu do innych rodzajów procedur resurfacingu.

Microneedling to nieinwazyjna procedura, która polega na nakłuwaniu skóry za pomocą maleńkich, sterylizowanych igieł. Rany te pobudzają skórę do produkcji nowego kolagenu, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i gładsza. Microneedling jest zalecany przez Amerykańską Akademię Dermatologii do leczenia blizn po trądziku pospolitym. Nie jest jednak zalecany w przypadku hipertroficznych blizn potrądzikowych, które mają nadmiar kolagenu.

Microneedling jest skuteczną metodą redukcji wyglądu blizn potrądzikowych. Maleńkie igły rozbijają wierzchnią warstwę skóry, powodując produkcję nowego kolagenu. Ten nowy kolagen pomaga zmniejszyć blizny potrądzikowe i poprawić teksturę skóry. Zazwyczaj przed zabiegiem microneedlingu nakładany jest krem znieczulający.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy
Czytaj Dalej

Jak leczyć trądzik grudkowo-krostkowy

Aby leczyć trądzik grudkowo-krostkowy, dermatolodzy często przepisują antybiotyk stosowany miejscowo, taki jak klindamycyna lub erytromycyna. Łącząc nadtlenek benzoilu…