Czosnek a leczenie trądziku – czy jest skuteczny?

Czosnek a leczenie trądziku - czy jest skuteczny?

Antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i zmniejszające pory właściwości czosnku sprawiają, że zyskał on popularność wśród osób dbających o urodę. Zanim jednak zaczniesz stosować czosnek na skórę, upewnij się, że skonsultujesz się z lekarzem. Leki, w tym leki na trądzik bez recepty, mogą wchodzić w interakcje z niektórymi składnikami ziołowymi, dlatego tak ważne jest, aby przed zastosowaniem czosnku na trądzik omówić wszelkie potencjalne interakcje z dermatologiem.

Anti-aging

Przeciwstarzeniowe działanie czosnku na skórę jest liczne. Chroni on skórę przed promieniami słonecznymi i uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV, które mogą prowadzić do powstawania zmarszczek. Właściwości antyoksydacyjne czosnku pomagają również zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Czosnek jest świetnym antyseptykiem, więc odblokowuje pory i napina skórę. Pomaga również chronić skórę przed zewnętrznymi stresami. Czosnek ma również właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Najlepszym sposobem na uzyskanie maksymalnych efektów przeciwstarzeniowych czosnku jest zrobienie czosnkowej maseczki na twarz. Chociaż czosnek ma wiele korzyści dla Twojej skóry, należy pamiętać, że nie należy go stosować samodzielnie. Naturalny składnik czosnku może spalić Twoją skórę, spowodować jej złuszczanie się i powstawanie pęcherzy, więc upewnij się, że połączysz go z łagodnymi składnikami maski. Należy również wykonać test płatkowy przed nałożeniem czosnku na twarz – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu beautybodycenter.pl.

Przeciwzapalne

Świeży czosnek może być świetnym środkiem na trądzik. Wystarczy funt trochę świeżego czosnku i wymieszać go z odrobiną wody. Po pozwalając mu siedzieć przez około 20 minut, umyć twarz wodą i pat na sucho. Po kilku dniach, można powtórzyć proces. Należy jednak pamiętać, że czosnek nie może być stosowany jako leczenie trądziku z dnia na dzień. Aby czerpać jego korzyści, musisz regularnie stosować go na skórę.

Czosnek jest najbardziej skuteczny w walce z trądzikiem spowodowanym infekcjami bakteryjnymi skóry. Dzieje się tak, gdy skóra nadmiernie produkuje olej, który zatyka pory i powoduje wypryski. Z tego powodu, czosnek jest silnym przeciwutleniaczem, który działa w celu wyeliminowania patogenów wywołujących infekcje. Jego właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne przypisuje się związkowi o nazwie allicyna, który nadaje mu charakterystyczny smak. Stosowany miejscowo lub spożywany w niewielkich ilościach, czosnek skutecznie usuwa podstawowe przyczyny trądziku.

Przeciwgrzybicze

Preparaty lecznicze zawierające czosnek są stosowane od tysięcy lat jako remedium na infekcje. Jego silne działanie przeciwgrzybicze jest poparte danymi z licznych badań laboratoryjnych. Ekstrakty czosnku wykazują znaczącą aktywność przeciwgrzybiczą wobec wielu izolatów pochodzących z ludzkich przypadków klinicznych. Ponadto uważa się, że właściwości przeciwbakteryjne czosnku wpływają na rozwój trądziku. W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że ekstrakty z czosnku zmniejszają nasilenie zmian trądzikowych.

Niektóre badania wykazały, że wyciąg z czosnku może skutecznie leczyć łuszczycę, łysienie plackowate i blizny keloidowe. W badaniach na zwierzętach czosnek wykazuje aktywność przeciwgrzybiczą. Nadal jednak nie wiadomo, ile czosnku powinno się stosować na skórę i w jakiej dawce. Nie ma również rozstrzygających dowodów na temat miejscowego stosowania czosnku w leczeniu trądziku, ale jego zastosowanie w różnych schorzeniach rośnie.

Minimalizacja porów

W ostatnich latach osoby cierpiące na trądzik odkryły zalety soku z czosnku jako naturalnego środka na pryszcze. Jest nie tylko skuteczny w zmniejszaniu wyglądu pryszczy, ale czosnek jest również znany z właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych. Zabieg ten jest świetny na wypryski trądzikowe, ponieważ pomaga utrzymać poziom pH skóry i zwalczać infekcje. Ma również dodatkową korzyść pomagając zmniejszyć wygląd białych i zaskórników, dwa wspólne warunki dla trądziku.

Czosnek jest znany z właściwości przeciwzapalnych i przeciwbakteryjnych, a także może pomóc zmniejszyć stan zapalny i nagromadzenie wolnych rodników na skórze. Jego zawartość siarki jest przydatna w produkcji kolagenu i zwalcza zmarszczki, a także może być dodawany do maseczek do twarzy. Jednak nigdy nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę, ponieważ może powodować podrażnienia i może przegrzać skórę. Czosnek najlepiej stosować na twarz lub skórę jako suplement.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?

Być może zastanawiasz się: „Ile kosztuje mezoterapia mikroigłowa?”. W tym artykule omówimy koszty, czas rekonwalescencji i efekty uboczne…