Ginekologia estetyczna – moda czy potrzeba?

Zabiegi ginekologii estetycznej to terapie, których celem jest przywrócenie prawidłowego funkcjonowania narządów intymnych. Sprawdź!

Zabiegi ginekologii estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem kobiet w różnym wieku. Są to terapie, które w szybki i mało inwazyjny sposób potrafią poprawić funkcjonowanie narządów płciowych i przywrócić komfort intymny. Celem ginekologii estetycznej jest niwelowanie niedoskonałości nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim poprawienie jakości życia. Przedstawiamy jeden z najczęściej wybieranych zabiegów – laserowe obkurczanie pochwy.

Dla kogo polecane są zabiegi ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej skierowana nie tylko na poprawę wyglądu kobiecych stref intymnych oraz przywrócenie satysfakcji z seksu. Zabiegi ginekologii estetycznej mają na celu również poprawienie dyskomfortu, a także uniknięcie infekcji i innych powikłań związanych z problemami intymnymi. Istnieje wiele metod leczenia stosowanych w ginekologii estetycznej. Są to zwykle mało inwazyjne terapie, wykorzystujące ultradźwięki, radiofrekwencję lub laseroterapię. Szeroki zakres zabiegów umożliwia eliminację wielu problemów, takich jak:

  • luźność pochwy,
  • suchość pochwy,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • przerost warg sromowych.

Z problemami tymi zmagają się przeważnie panie po urodzeniu dziecka (zwłaszcza po ciężkich i długich porodach) i w okresie menopauzy. Ale problemy natury ginekologicznej tak naprawdę mogą pojawić się w każdym wieku. W zasadzie każda kobieta, która nie jest zadowolona z wyglądu lub funkcjonowania swoich stref intymnych, powinna zgłosić się do kliniki medycyny estetycznej i dowiedzieć się, czy istnieje terapia, która może jej pomóc. Najlepiej umówić się na konsultację z ginekologiem specjalizującym się w tej dziedzinie i szczerze przedstawić mu swoje oczekiwania.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Jedną z najczęściej wykonywanych terapii w warszawskiej Klinice Miracki jest laserowe obkurczanie pochwy. Popularność tego zabiegu wynika z jego niskiej inwazyjności i wysokiej skuteczności w leczeniu wielu problemów intymnych. Obkurczanie pochwy wykonywane jest przede wszystkim w celu zwężenia pochwy, rozluźnionej na skutek wieku czy porodów. Ponadto zabieg ten poprawia nawilżenie pochwy, a także wspomaga leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy o ergonomicznym kształcie, która emituje wiązkę lasera. Nie jest konieczne znieczulenie, ponieważ procedura jest mało inwazyjna i nie powoduje przerwania ciągłości błony śluzowej. Laser działa na jej wewnętrzne warstwy, odpowiedzialne za jej jędrność i napięcie.

Co daje laserowe zwężanie pochwy?

W wyniku działania lasera błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta dzięki zwiększeniu produkcji włókien kolagenowych. W rezultacie pochwa zyskuje młodzieńcze właściwości. Wzmocnienie włókien kolagenowych sprawia, że staje się ona naturalnie sprężysta i napięta. To z kolei przyczynia się do poprawy doznań odczuwanych podczas stosunków. Wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy i całego obszaru ujścia cewki moczowej powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność, dzięki czemu zmniejsza lub całkowicie niweluje problem wysiłkowego nietrzymania moczu.

Efekty laserowego obkurczania pochwy są trwałe. Jeśli problem dotyczy kobiety po porodzie, to rezultaty powinny utrzymywać się latami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że podczas następnego porodu istnieje ryzyko nadmiernego rozciągnięcia tkanek. Zabiegi ginekologii estetycznej można powtarzać cyklicznie w celu wzmocnienia i utrzymania pozytywnych efektów.W razie innych pytań dotyczących zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Trądzik różowaty - opis schorzenia
Czytaj Dalej

Trądzik różowaty – opis schorzenia

Dobry opis trądziku różowatego obejmuje jego przyczyny, objawy i sposoby leczenia. Oprócz tego osoba cierpiąca na tę przypadłość…