Jak skutecznie ukryć trądzik

Jak skutecznie ukryć trądzik

Istnieje wiele różnych rodzajów trądziku, co sprawia, że trudno go ukryć za pomocą makijażu. W tym artykule poznasz korektor kolorowy, makijaż bez oleju oraz krem CC. Kasey Spickard, makijażystka z NYC, dzieli się swoimi wskazówkami dotyczącymi zapobiegania i ukrywania śladów. Choć niektóre z tych metod mogą wydawać się oczywiste, to jednak sprawdzają się one w przypadku różnych rodzajów trądziku, a także pomagają osiągnąć najbardziej naturalny wygląd makijażu. Korektor kolorowy

Korektory kolorystyczne to świetny sposób na zatuszowanie zaczerwienień i przebarwień na twarzy oraz ukrycie ciemnych plam. Wykorzystują one przeciwstawne spektrum kolorów, aby skorygować koloryt Twojej skóry. Wybieraj spośród zielonych, żółtych lub fioletowych odcieni, aby ukryć trądzik, ciemne plamy i zaczerwienienia. Niektóre korektory koloru są nawet wykonane z zielonym pigmentem, aby zrównoważyć zaczerwienienia i zrównoważyć koloryt skóry. Możesz kupić palety tych kolorów lub nabyć poszczególne odcienie osobno.

Bezolejowy makijaż

Dla osób cierpiących na trądzik, bezolejowy makijaż może być kluczem do ukrycia pryszczy. Dostępne są podkłady bezolejowe, które stanowią właściwe połączenie krycia i nawilżenia, zapobiegając powstawaniu wyprysków i skaz, a jednocześnie nadając skórze zdrowy wygląd. Jeśli nie wiesz, czego szukać w podkładach beztłuszczowych, rozważ te wskazówki, które pomogą Ci znaleźć podkład odpowiedni dla Ciebie.

Żelowy środek oczyszczający

Żelowe środki oczyszczające są przezroczyste i mają żelową konsystencję – informacja ta jest zasługą autora strony pugotowie.pl. Często są przeznaczone do głębokiego oczyszczania i skutecznie udrażniają zatkane pory, eliminują nadmiar oleju i zabijają bakterie wywołujące trądzik. Ogólnie rzecz biorąc, dr Sobel zaleca żelowe środki oczyszczające dla skóry trądzikowej oraz kremowe środki oczyszczające dla skóry tłustej i suchej. Zarówno żelowe, jak i kremowe produkty oczyszczające są dobre dla wszystkich typów skóry i mogą być stosowane jako podwójne produkty oczyszczające, w zależności od rodzaju produktu oczyszczającego.

Krem CC

Wybierając krem CC, pamiętaj, aby wybrać ten z formułą nawilżającą, ponieważ nie wszystkie kremy CC mają takie same właściwości. Jeśli masz tłustą skórę, możesz wybrać lekki krem CC o matowym wykończeniu. Aby Twój makijaż nie wyglądał na nierówny, utrwal go pudrem. Przed nałożeniem kremu CC powinnaś użyć kremu nawilżającego i najpierw przetestować jego niewielką ilość na grzbiecie dłoni.

Krem BB

Stosowanie kremu BB w celu ukrycia trądziku nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Oferują one sheer coverage, ponieważ są wykonane z pigmentów, które dostosowują się do odcienia skóry. Jednak większość marek pochodzi tylko w jednym lub dwóch odcieniach. Jeśli masz ciemniejszą karnację, może być trudno znaleźć krem BB, który pasuje do Twojego odcienia skóry. Z tego powodu ważne jest, aby przeczytać recenzje przed podjęciem decyzji.

Krem CC z przyciemnionym kremem nawilżającym

Krem CC z przyciemnionym kremem nawilżającym to świetna opcja, jeśli chcesz pokryć swoją twarz, nie sprawiając, że wygląda ona jak ciastko lub plamka. Produkt ten zawiera szerokie spektrum kolorów i nie posiada oleju. Możesz nałożyć krem CC na obszary dotknięte problemem lub wymieszać go opuszkami palców. Możesz również użyć pędzla do makijażu lub beauty blendera, aby go wymieszać.

Krem CC z przyciemnionym balsamem nawilżającym

Jeśli szukasz produktu do makijażu, który zakryje trądzik, możesz rozważyć krem CC z przyciemnionym balsamem nawilżającym. Produkty te zawierają różne składniki, które pomagają w tonacji skóry i zapewniają krycie. Niektóre kremy CC są lekkie i mieszalne, podczas gdy inne zawierają więcej pigmentu niż przyciemniony krem nawilżający. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wybierz krem, który jest niekomedogenny i ma formułę bezolejową.

Krem CC z podkładem

Krem CC to świetna opcja dla osób, które chcą zakryć trądzik bez noszenia pełnego makijażu na twarzy. W przeciwieństwie do tradycyjnego podkładu, krem CC jest lżejszy od przeciętnego produktu i nie będzie dobrze wyglądał na popękanej lub suchej skórze. Aby użyć kremu CC, należy najpierw nawilżyć twarz. Powinnaś jednak wybrać odpowiedni krem nawilżający do swojego typu skóry. Jeśli Twoja skóra jest tłusta, pomiń krem nawilżający. Jeśli jest sucha, zastosuj bogaty krem nawilżający.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Ile igieł użyć do mezoterapii mikroigłowej?
Czytaj Dalej

Czy mezoterapia mikroigłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia mikroigłowa jest niechirurgiczną metodą leczenia niedoskonałości skóry. Istnieje wiele potencjalnych efektów ubocznych, ale większość pacjentów doświadcza łagodnego…
Trądzik różowaty - opis schorzenia
Czytaj Dalej

Trądzik różowaty – opis schorzenia

Dobry opis trądziku różowatego obejmuje jego przyczyny, objawy i sposoby leczenia. Oprócz tego osoba cierpiąca na tę przypadłość…