Czy można zrobić makijaż na trądzik?

Czy można zrobić makijaż na trądzik?

Czy można zrobić makijaż na trądzik? Z pewnością jest to możliwe, o ile stosujesz makijaż, który jest niekomedogenny. Jeśli masz już problem z trądzikiem, powinnaś unikać makijażu, który zawiera substancje zapachowe i olejki. Należy również unikać noszenia perfum, chyba że masz bardzo wrażliwą skórę. Oprócz wyboru makijażu, który jest niekomedogenny, powinnaś również przygotować swoją skórę przed jego zastosowaniem. W tym artykule przyjrzymy się kilku poradom, dzięki którym Twoja skóra trądzikowa pozostanie zdrowa i czysta.

Nakładanie makijażu niekomedogennego

Być może słyszałaś o korzyściach płynących z używania makijażu niekomedogennego dla skóry trądzikowej. Produkty niekomedogenne nie zatykają porów i mogą faktycznie zmniejszyć liczbę ognisk trądziku. Możesz nawet chcieć uniknąć wazeliny, produktu wykonanego z olejów mineralnych i wosków, jeśli masz skórę trądzikową. Wazelina zawiera składniki komedogenne, więc powinnaś trzymać się z dala od tego produktu.

Unikanie makijażu na bazie oleju

Jeśli cierpisz na trądzik, unikaj noszenia makijażu z olejem. Produkty do makijażu na bazie oleju mogą zatykać pory, przyczyniając się do rozwoju trądziku – fragment ten jest wynikiem badania ekspertów serwisu mexico.com.pl. Zamiast tego trzymaj się kosmetyków na bazie wody, ponieważ produkty na bazie oleju mogą powodować blokowanie porów. Ponadto płynny makijaż jest skuteczniejszy w maskowaniu trądziku niż cięższe produkty na bazie kremu lub pudru. Spróbuj zastosować płynny podkład o matowym wykończeniu, aby przykryć trądzik. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, usuń makijaż na noc.

Stosowanie makijażu mineralnego

Stosowanie makijażu mineralnego jest jedną z najpopularniejszych alternatyw dla konwencjonalnego makijażu. Jest łatwy w aplikacji i długotrwały, a także świetnie wygląda na skórze trądzikowej. Należy jednak pamiętać, że nie jest on przeznaczony dla wszystkich. Wynika to z faktu, że różne produkty mineralne mają różne techniki aplikacji i instrukcje. Stosując makijaż w niewłaściwy sposób, możesz nie uzyskać najlepszych rezultatów. Oto kilka wskazówek, jak stosować makijaż mineralny na skórze trądzikowej:

Przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu

Jednym z pierwszych kroków do skutecznego zastosowania makijażu na skórze trądzikowej jest przygotowanie twarzy przed nałożeniem jakiegokolwiek produktu do makijażu. Dermatolodzy zalecają stosowanie delikatnych środków oczyszczających, a następnie spłukiwanie produktu wodą. Najlepiej unikać ostrych środków złuszczających, ponieważ mogą one w rzeczywistości spowodować więcej problemów niż rozwiązać. Poza tym, trądzik nie jest powodowany przez zanieczyszczoną skórę, ale przez wypełnione olejem mieszki włosowe.

Pozbywanie się makijażu, który łatwo się rozpuszcza

Woda micelarna to najlepsze rozwiązanie do usuwania wszelkiego rodzaju makijażu, nawet wodoodpornego. Rozwiązanie to możesz łatwo zaaplikować na twarz za pomocą wacika. Najwyżej ocenianym produktem od Garniera jest woda micelarna. Możesz również użyć wacików wielokrotnego użytku, takich jak Versed Down To Earth. Waciki posiadają woreczki do prania, które ułatwiają oczyszczanie twarzy bez powodowania uszkodzeń materiału.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czym jest mezoterapia igłowa twarzy?
Czytaj Dalej

Czym jest mezoterapia igłowa twarzy?

Jeśli szukasz zabiegu na twarz, który poprawi jakość Twojej skóry, możesz rozważyć Mezoterapię. Zabieg ten wykorzystuje maleńkie igły…
Jaka jest najlepsza mezoterapia?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza mezoterapia?

Najlepsza metoda mezoterapii zależy od rodzaju zastosowanej igły. W zabiegach napinania skóry na ogół stosuje się igły nie…