Jak leczyć trądzik po 30 roku życia – kilka sposobów

Jak leczyć trądzik po 30 roku życia - kilka sposobów

Jeśli jesteś po 30-tce i masz problemy z trądzikiem, jest jeszcze kilka sposobów na pozbycie się wykwitów na twarzy. Możesz zastosować Retinoidy, Kwas Salicylowy lub Leki regulujące hormony. Możesz również spróbować diety Low-GI. Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zrobić, ważne jest, aby przestrzegać kilku prostych zasad, które pomogą zapobiec powrotowi trądziku.

Kwas salicylowy

Używanie miejscowego produktu z retinolem może pomóc wysuszyć nadmiar oleju na skórze i promować obrót komórkowy. Możesz również użyć środka oczyszczającego z kwasem salicylowym BHA, aby pozbyć się trądziku. Jest rozpuszczalny w oleju i będzie penetrować skórę, oczyszczając ją z brudu i martwego naskórka. Możesz również użyć mieszaniny oczaru wirginijskiego i olejku z drzewa herbacianego, które są zarówno antybakteryjne, jak i przeciwzapalne. Po użyciu płynu do mycia, dokładnie spłucz dotknięty obszar. Retinoidy

Retinoidy jako leczenie trądziku zapalnego po 30. roku życia mogą pomóc Ci szybko uzyskać czystą skórę. Kremy te skutecznie usuwają martwe komórki skóry i zapobiegają gromadzeniu się sebum w mieszkach włosowych. Należy stosować krem na czystą skórę co najmniej raz dziennie, zwykle 20 minut przed snem. Stosowanie kremu nawilżającego przed nałożeniem kremu z retinoidami pomoże Ci zapobiec skutkom ubocznym.

Leki manipulujące poziomem hormonów

Wiele kobiet ma problemy z trądzikiem po osiągnięciu 30 roku życia, ale leki manipulujące poziomem hormonów nie są odpowiedzią. Hormony takie jak androgeny i progesteron zwiększają produkcję łoju skórnego, powodując trądzik. Sebum produkuje wiele innych efektów, w tym stan zapalny i kolonizację bakterii w mieszkach włosowych. W wielu przypadkach trądzik jest bezpośrednim wynikiem braku równowagi hormonalnej.

Dieta Low-GI

Jeśli szukasz rozwiązania swojego problemu z trądzikiem, powinieneś rozważyć dietę Low-GI. Ten rodzaj diety okazał się obiecujący w wielu badaniach klinicznych, a Australijskie Kolegium Dermatologów zaleca go swoim pacjentom jako sposób radzenia sobie z problemem. IG, czyli indeks glikemiczny, to system opisujący odpowiedź glikemiczną żywności. Jedzenie pokarmów o niskim indeksie glikemicznym może poprawić stan trądziku poprzez poprawę insulinooporności.

Produkty na bazie oleju

Ważne jest, aby używać delikatnych środków oczyszczających i unikać wszystkiego, co zawiera składniki ścierne. Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii osobom, które mają trądzik, zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków. Zarówno Mayo Clinic, jak i U.S. Department of Health and Human Services zalecają stosowanie produktów nieściernych. Jeśli jednak masz skłonność do trądziku, nadal powinieneś unikać stosowania wszelkich produktów na bazie oleju.

Ekspozycja na promieniowanie UV

Ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znana z tego, że powoduje uszkodzenia skóry, w tym zmarszczki. Na szczęście istnieją sposoby, aby zmniejszyć uszkodzenia skóry spowodowane promieniami UV. Ekspozycja na niebieskie i czerwone światło, a także niektóre produkty kosmetyczne mogą pomóc Ci uzyskać czystszą skórę. Terapia światłem niebieskim pomaga zredukować bakterie trądzikowe, podczas gdy światło czerwone pomaga obkurczyć gruczoły olejowe. System LHE jest zatwierdzony przez FDA do leczenia łagodnego trądziku.

Złuszczanie

W celu oczyszczenia skóry z trądziku, dermatolodzy zalecają złuszczanie skóry co najmniej dwa razy w tygodniu. Peeling chemiczny jest całkowicie w porządku, aby zrobić więcej niż raz w tygodniu, ale metody fizyczne mogą podrażnić wrażliwą lub suchą skórę. Dr Elena Duque, dyrektor dermatologii kosmetycznej w Mount Sinai Hospital, zaleca stosowanie peelingów złuszczających raz lub dwa razy w tygodniu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jaka jest najlepsza mezoterapia?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza mezoterapia?

Najlepsza metoda mezoterapii zależy od rodzaju zastosowanej igły. W zabiegach napinania skóry na ogół stosuje się igły nie…
Co jest przyczyną powstawania trądziku?
Czytaj Dalej

Co jest przyczyną powstawania trądziku?

Przyczyna trądziku jest złożonym zagadnieniem, ale istnieje kilka czynników, które odgrywają rolę. Większość przypadków występuje w okresie dojrzewania,…