Naturalne sposoby leczenia trądziku

Naturalne sposoby leczenia trądziku

Istnieje wiele różnych naturalnych metod leczenia trądziku. Niektóre z tych środków są znane jako skuteczne. Jednak niektóre z nich mogą mieć skutki uboczne i mogą powodować podrażnienia skóry. Wymienione poniżej są niektóre z najlepszych dostępnych substancji zwalczających trądzik. Chociaż nie mają one tak silnego działania jak nadtlenek benzoilu, nadal mogą być przydatne. Na przykład, olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym i może być dobrym zamiennikiem dla antybiotyków. Pamiętaj tylko, aby rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego przed zastosowaniem go bezpośrednio na skórę.

Aloes

Nakładanie surowego żelu aloesowego na skórę dotkniętą trądzikiem jest skutecznym sposobem na zmniejszenie jego nasilenia. Możesz zastosować żel na całej twarzy lub tylko na dotkniętym obszarze – cytat ten został zaczerpnięty ze strony michule.pl. Pamiętaj, aby dokładnie umyć ręce po zastosowaniu żelu. Możesz również użyć aloesowego środka oczyszczającego lub sprayu, który doda dodatkową warstwę leczenia. Zaleca się nakładanie żelu na dotknięty obszar przed snem. Możesz również użyć go na trądzik, aby pomóc zmniejszyć blizny.

Sok z cytryny

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, stosując sok z cytryny jako naturalny sposób leczenia trądziku. Po pierwsze, sok z cytryny jest kwaśny, co zniechęca bakterie do rozwijania się w skórze. Ten efekt antybakteryjny sam może nie wystarczyć, aby oczyścić trądzik, jednak. W rzeczywistości ludzka skóra jest naturalnie lekko kwaśna – jej poziom pH waha się w granicach 4,5,5. Sok z cytryny ma poziom pH 2, a więc jest jeszcze bardziej kwaśny niż nasza skóra. Każdy stopień w dół skali pH zwiększa kwasowość o dziesięć.

Ekstrakt z płatków róży

Jeśli szukasz naturalnego sposobu na trądzik, ekstrakt z płatków róży może być odpowiedzią. Właściwości antybakteryjne róży mogą zmniejszyć stan zapalny i ukoić skórę, jednocześnie odblokowując pory. Woda różana może być również stosowana jako środek do mycia twarzy. Okład na twarz wykonany z wody różanej i pokruszonych płatków róż pomoże odmłodzić Twoją cerę. Nakładaj go dwa razy dziennie na skórę trądzikową.

Miód manuka

Jeśli masz trądzik, być może słyszałaś o korzyściach płynących ze stosowania miodu manuka jako naturalnego sposobu na pozbycie się problemu. Mówi się, że miód ten ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które pomagają zwalczać bakterie wywołujące trądzik. Może również leczyć pryszcze i oczyszczać martwy naskórek. Jego niski bilans pH sprawia, że jest to świetny składnik produktów do pielęgnacji skóry. Może być również pomocny w przypadku poważniejszych chorób skóry.

Ocet jabłkowy

Stosowanie octu jabłkowego jako naturalnego sposobu leczenia trądziku jest doskonałą metodą eliminacji oleju ze skóry. Kwas ten jest świetnym detoksykatorem dla skóry i skóry głowy, a także stanowi smaczny dodatek do sałatek. Zawartość kwasu może również pomóc w oczyszczeniu trądziku i jest niewiele skutków ubocznych. Deska certyfikowany dermatolog i założyciel 5th Avenue Aesthetics w Nowym Jorku, Marie Hayag, zaleca stosowanie tego octu jako część swojego reżimu trądziku.

Herbata z chasteberry

Przeciwutleniacze znajdujące się w chasteberry mają właściwości przeciwzapalne, co może pomóc w walce z trądzikiem. Jagoda jest również powiedział, aby zrównoważyć hormony. Zmniejsza również objawy PMS, w tym drażliwość i depresyjne nastroje. Ma równoważący wpływ na stosunek progesteronu do estrogenu i może nawet zrównoważyć hormony w organizmie. Chociaż nie jest to hormon, herbata z chasteberry może pomóc w zarządzaniu poziomem hormonów podczas cyklu miesięcznego. Aspiryna

Rozdrobniona aspiryna jest skutecznym środkiem w leczeniu zapalnych zmian trądzikowych. Lek nie wpływa na niezapalne zmiany trądzikowe. Dzieci, młode nastolatki i kobiety w ciąży powinny unikać przyjmowania aspiryny. Osoby z alergią na NLPZ powinny unikać stosowania pokruszonej aspiryny na skórę. Z tego powodu aspiryna nie jest odpowiednim lekiem na wszystkie rodzaje trądziku. W przypadku trądziku bardziej skutecznym leczeniem jest stosowanie zamiast niej olejku jojoba.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Czym jest mezoterapia mikroigłowa?
Czytaj Dalej

Czym jest mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa jest procedurą medyczną, w której super cienkie igły są używane do wstrzykiwania koktajlu witamin, minerałów i…