Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii mikroigłowej

Przed poddaniem się zabiegowi mezoterapii mikroigłowej pacjenci powinni przygotować swoją skórę. Oznacza to konieczność stosowania kremów z filtrem i ochrony skóry przed szkodliwymi promieniami UV. Skóra po zabiegu będzie wrażliwa, dlatego pacjenci powinni ograniczyć przebywanie na słońcu i stosować ochronę SPF o szerokim spektrum. Dodatkowo pacjenci powinni ograniczyć swoją aktywność fizyczną, aby uniknąć nadmiernego pocenia się, co dodatkowo podrażni skórę i narazi ją na działanie szkodliwych bakterii.

Instrukcje przed zabiegiem

Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje maleńkie igły do usuwania tłuszczu z określonych obszarów. Stosowane szpilki różnią się długością, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednią do konkretnego stanu skóry. Początkujący mogą zacząć od kartridży 12 i 16-igłowych, natomiast zaawansowani użytkownicy mogą preferować kartridże 36-igłowe. Pierwsze kilka zabiegów jest stosunkowo bezbolesnych, ale im głębiej wnikają igły, tym większe jest odczucie bólu.

Przed zabiegiem upewnij się, że pijesz dużo wody – ta informacja została podana przez redaktora serwisu mojaekipa.pl. Pozwoli to uniknąć możliwości wystąpienia zawrotów głowy podczas zabiegu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią nie są kandydatkami do zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Ponadto przez pierwsze 24 godziny po zabiegu należy unikać dużego nasłonecznienia i forsownych ćwiczeń. W przypadku obrzęku należy stosować chłodne okłady przez 15 minut co godzinę.

Mezoterapia mikroigłowa jest uważana za bezpieczny zabieg kosmetyczny, jednak należy przestrzegać specjalnych zaleceń przed zabiegiem, aby uniknąć skutków ubocznych. Odpowiednia pielęgnacja przed i po zabiegu zagwarantuje, że Twoje mikroigły zagoją się szybko i z minimalnymi skutkami ubocznymi. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany w serii sześciu do ośmiu zabiegów, w odstępie około czterech do ośmiu tygodni.

Przed zabiegiem należy zastosować krem znieczulający lub krem zawierający lidokainę. Należy to zrobić około 30 minut przed zabiegiem. Po zakończeniu odrętwienia, urządzenie Micro-Needling zostanie umieszczone na Twojej skórze. Aby zapewnić komfortową sesję microneedlingu, należy unikać przyjmowania leków przeciwzapalnych przez tydzień. Leki przeciwzapalne lub zioła zawierające arnikę lub bromelainę mogą zakłócać naturalny proces zapalny organizmu.

Mezoterapia mikroigłowa jest holistyczną opcją leczenia wielu chorób skóry. Jest bezpieczna i skuteczna dla wszystkich typów skóry i może wzmocnić wyniki innych zabiegów. Jest skuteczna w przypadku blizn zanikowych na twarzy i może poprawić wygląd blizn. Podczas zabiegu mikroigły tworzą w skórze mikrokanały, które stymulują produkcję nowego kolagenu i elastyny.

Długość igły

Mezoterapia mikroigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, który może pomóc poprawić wygląd skóry. Chociaż zabieg ten jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry, istnieją pewne wskazówki przed i po zabiegu, których należy przestrzegać. Na przykład, należy unikać Accutane, kosmetyków na bazie ciepła i ekspozycji na światło UV przez tydzień przed zabiegiem. Należy również unikać używania tytoniu i alkoholu po zabiegu.

Zdrowy styl życia i dieta są ważne dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów i optymalizacji produkcji kolagenu. Oprócz zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń, należy unikać alkoholu i napojów zawierających kofeinę przez co najmniej 24 godziny przed wizytą. Należy również unikać uciążliwych ćwiczeń lub intensywnej aktywności fizycznej w ciągu 24 do 48 godzin przed wizytą.

Należy unikać produktów uszkadzających skórę, które zawierają ostre chemikalia lub promienie UV przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem microneedlingu. W tym czasie należy również unikać stosowania wszelkich miejscowych antybiotyków lub kwasów, ponieważ mogą one powodować podrażnienia skóry. Przed zabiegiem należy nałożyć na obszar zabiegowy krem znieczulający.

Aby zabieg był bardziej efektywny, zabiegi microneedlingu powinny mieć zróżnicowaną długość igieł. Dobra igła ma stosunek długości do średnicy wynoszący 13:1. Długość igieł powinna zależeć od wskazania do microneedlingu. Na przykład, jeśli szukasz redukcji blizn, powinieneś wybrać długość igły 1,5-2mm. Dla skóry starzejącej się odpowiednia powinna być długość igły od 0,5 do 1,0 mm. Zabieg microneedlingu jest bezbolesny. Jednak im głębiej wnika igła, tym bardziej będziesz odczuwać dyskomfort.

Po zakończeniu zabiegu microneedlingu należy spodziewać się zaczerwienienia lub lekkiego obrzęku przez 24 do 48 godzin. Może również wystąpić punktowe krwawienie lub zasinienie. W większości przypadków po tygodniu zauważysz gładszą i bardziej promienną skórę. Jednak pełnych rezultatów należy spodziewać się dopiero po kilku miesiącach.

Aftercare

Mezoterapia mikroigłowa to nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje serię mikroigieł do produkcji świeżego kolagenu w skórze. Jest to świetna opcja do leczenia drobnych rozstępów i zmarszczek, a także blizn potrądzikowych. Technika mikroigłowania wpycha serum klasy medycznej w głąb skóry, powodując produkcję świeżego kolagenu. Zabieg ten może sprawić, że skóra będzie wyglądać młodziej, będzie bardziej jędrna i pełna blasku. Chociaż należy liczyć się z pewnymi przestojami, większość klientów stwierdza, że ich skóra wraca do normy już po 24 godzinach.

Zabieg może być wykonany na każdym obszarze, w tym na delikatnych obszarach wokół oczu, szyi i dekoltu. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 40 minut. W tym czasie pióro do microneedlingu tworzy mikrokanały do infuzji przeciwstarzeniowych produktów do pielęgnacji skóry.

W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu należy unikać noszenia makijażu i filtrów przeciwsłonecznych. Wynika to z faktu, że zabieg microneedlingu może powodować zaczerwienienie i dyskomfort. Należy również unikać zamoczenia obszaru poddanego zabiegowi, a także unikać dotykania go przez następne 24 godziny. Należy również unikać golenia przez 24 godziny, ponieważ może to podrażnić skórę. Jeśli w okolicy zabiegu znajdują się tatuaże kosmetyczne, należy koniecznie poinformować o nich specjalistę przed zabiegiem.

Po zabiegu microneedlingu należy stosować delikatne produkty pielęgnacyjne, które łagodzą i chronią skórę poddaną zabiegowi. Pielęgnacja po zabiegu mezodermy mikroigłowej nie powinna zawierać ostrych substancji chemicznych ani zapachowych. Należy również unikać stosowania produktów zawierających kwas glikolowy, alfa-hydroksykwasy, retinol i witaminę C.

Warunki skórne

Mezoterapia mikroigłowa to bezpieczny zabieg, który może poprawić strukturę skóry. Zabieg ten wykorzystuje sterylizowane igły do tworzenia mikronakłuć na skórze. Igły wykonane są z tytanu klasy medycznej, dzięki czemu są nieszkodliwe dla ludzkiej tkanki. Po zabiegu można zauważyć lekkie zaczerwienienie lub zasinienie, które jednak wkrótce zniknie. Skóra będzie również wyglądać na odświeżoną i gładszą.

Microneedling to zabieg, który staje się coraz bardziej popularny wśród osób poszukujących naturalnego odmłodzenia skóry. Jego działanie polega na stymulowaniu produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia jakość skóry i zmniejsza wiele problemów skórnych. Możesz zdecydować się na ten zabieg nawet jeśli cierpisz na trądzik lub chcesz pozbyć się blizn po trądziku.

Igły są ultracienkie i są wprowadzane do skóry właściwej skóry, tworząc ranę, która stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny. Przed zabiegiem microneedlingu można zastosować produkty miejscowe na obszar objęty zabiegiem. Mikrootwory w igłach umożliwiają głębszą penetrację tych produktów i maksymalizację rezultatów zabiegu.

Microneedling jest bezbolesny, a zabieg kończy się w ciągu 30 minut. Przez kilka dni należy spodziewać się zaczerwienienia, które zniknie, gdy skóra zdąży się zagoić. Należy jednak pamiętać, że aby zobaczyć widoczne rezultaty, trzeba będzie wykonać kilka zabiegów. W ciągu pierwszych trzech dni po zabiegu należy dbać o skórę zgodnie z zaleceniami estetyka.

Microneedling jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia schorzeń skóry, szczególnie tych z bliznami. Microneedling i mezoterapia mogą również pomóc poprawić teksturę skóry i zmniejszyć widoczność zmarszczek i rozstępów. Mezoterapia może być również stosowana w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak dermaplaning i peelingi chemiczne.

Czas rekonwalescencji

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej przez 24 do 48 godzin na skórze pojawi się zaczerwienienie, obrzęk i punktowe krwawienie. Wystąpią również pewne zasinienia. W większości przypadków w ciągu tygodnia skóra będzie wyglądała na gładszą i bardziej promienną. Jednak pełny efekt microneedlingu pojawia się dopiero po kilku miesiącach.

Microneedling można powtórzyć kilka razy, aby uzyskać maksymalne rezultaty. W zależności od zabiegu, możesz potrzebować co najmniej dwóch lub trzech sesji, aby osiągnąć nieskazitelną skórę i wygładzone zmarszczki. Jeśli jednak Twoje problemy są poważniejsze, możesz potrzebować od sześciu do ośmiu sesji. Sesje powinny być wykonywane w odstępie od czterech do sześciu tygodni. Czas rekonwalescencji może trwać od sześciu do 12 miesięcy.

Po zabiegu microneedlingu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk i łuszczenie się skóry. W tym czasie najlepiej unikać intensywnej aktywności, aż do całkowitego zagojenia się skóry. Mogą również wystąpić niewielkie siniaki lub swędzenie. Po zabiegu należy unikać oparzeń słonecznych, ponieważ skóra może być bardziej wrażliwa na słońce.

Po zabiegu mezoterapii mikroigłowej powinnaś powoli dodawać kosmetyki pielęgnacyjne z powrotem do swojej codziennej rutyny. Pamiętaj, aby unikać silnych formuł przeciwstarzeniowych, a jeśli to możliwe, porozmawiaj z dermatologiem o tym, które produkty mogą być dla Ciebie bezpieczne. Doskonałym produktem do stosowania po zabiegu microneedlingu jest kwas hialuronowy, który stymuluje produkcję kolagenu. Również olej kokosowy pomoże zamknąć wilgoć i nawilżyć skórę.

Microneedling to świetna opcja w leczeniu drobnych linii i zmarszczek. Zwiększa produkcję kolagenu i poprawia wygląd skóry, zmniejszając grube i drobne zmarszczki. Jako dodatkowa korzyść, microneedling może zmniejszyć wygląd wgłębionych lub podniesionych blizn. Microneedling może być również łączony z innymi zabiegami, aby osiągnąć najbardziej efektywne rezultaty.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like