Łagodzenie podrażnień skóry po mezoterapii

Czym jest i na czym polega mezoterapia?   

Mezoterapia jest zabiegiem stosowanym w kosmetologii, wykorzystywanym do zmniejszenia już powstałych i widocznych zmian, jak i działań profilaktycznych. Zabieg ten określany jest również jako idealny sposób na zatrzymanie młodości. Proces starzenia się skóry jest nieunikniony – są jednak sposoby, aby proces ten został skutecznie opóźniony i tym samym objawy będą mniej widoczne. Jednym z tych sposób jest zabieg mezoterapii, który bez użycia skalpela usunie oznaki starzenia się. Mezoterapia pozwala bowiem, aby substancje lecznice, odżywcze i regenerujące docierały do najgłębszych części skóry, dzięki czemu skórze zostaje przywrócona elastyczność i wygładzenie.

Rodzaje mezoterapii i preferowany wiek osób poddających się zabiegowi

Salony kosmetyczne oferują zabiegi mezoterapii igłowej i bezigłowej. Są to stosunkowo mało inwazyjne metody o potwierdzonej badaniami skuteczności, dzięki czemu proces starzenia jest opóźniony, a cera staje się promienna i wygładzona- dlatego też sięga po nie coraz większa liczba osób. Zabiegi te dedykowane są dla wszystkich grup wiekowych już powyżej 25 roku życia – wówczas struktura skóry będzie odpowiednio wzmocniona. Badania jednak wykazują, że spektakularne efekty odmładzania będą widoczne dla osób powyżej 35 roku życia. Mezoterapia pozwala bowiem na utrzymanie napiętego owalu twarzy i zapobiega efektowi wiotkiej, bez wyrazy skóry. 

Mezoterapia igłowa

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg wykorzystuje igły – kosmetolog nakłuwa bowiem skórę cienką igłą w regularnych odstępach – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony Dent Info. W trakcie nakłuwania do struktur skóry wprowadza się odpowiednie substancje o działaniu nawilżającym, regeneracyjnym i rewitalizującym. Najczęściej będzie to kwas hialuronowy, koenzym Q10, witamina C, peptydy, kolagen. Co ciekawe, mezoterapia igłowa wykorzystywana jest również w przypadku wydających włosów. Sam zabieg uważany jest za bezbolesny lub stwarzający mały dyskomfort.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg ten jest mniej skuteczny od mezoterapii igłowej, ponieważ nie powoduje przerwania ciągłości tkanek skóry. Zabieg wykorzystuje urządzenie, które emituje prąd o wysokiej częstotliwości, przez co otwierane są kanały hydrofilowe i tym samym serum wnika w głąb skóry. Kuracja w mniejszym stopniu podrażnia skórę.

Jak dbać o skórę po mezoterapii?

Po przeprowadzonym zabiegu na skórę zostaje nałożony preparat łagodzący opuchliznę i przyspiesza regenerację. Ważne jest również, aby odpowiednio zadbać o skórę już po wyjściu z kliniki, ponieważ jest ona wrażliwa i wymaga delikatniejszej pielęgnacji.

Po zabiegu mezoterapii igłowej pacjent również powinien otrzymać e-receptę online, dzięki której możliwe będzie wykupienie odpowiednio pielęgnującego skórę preparatu – z uwagi na to, że podczas zabiegu dochodzi do nakłuć skóry i tym samym jest to proces inwazyjny.

Co nie oznacza, że zalecanych preparatów nie można stosować na skórę po zabiegu mezoterapii bezigłowej. Należy pamiętać, że kuracja mezoterapii znacznie poprawia kondycję skórę, ale również ogromne znaczenie ma to, jak skóra jest pielęgnowana po zabiegu. Pamiętajmy, że po przeprowadzonej kuracji skóra jest jeszcze bardziej wymagająca. Przez kilka dni skóra z pewnością będzie wrażliwa, zatem wymagać będzie starannej pielęgnacji. Nie należy zatem myć skóry wodą z mydłem – warto bowiem przemywać twarz płynami odkażającymi, które przeznaczone są do pielęgnacji skóry po zabiegach dermatologicznych.



Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jak skutecznie ukryć trądzik
Czytaj Dalej

Jak skutecznie ukryć trądzik

Istnieje wiele różnych rodzajów trądziku, co sprawia, że trudno go ukryć za pomocą makijażu. W tym artykule poznasz…
Trądzik różowaty - opis schorzenia
Czytaj Dalej

Trądzik różowaty – opis schorzenia

Dobry opis trądziku różowatego obejmuje jego przyczyny, objawy i sposoby leczenia. Oprócz tego osoba cierpiąca na tę przypadłość…