Cynk na trądzik – czy to pomaga?

Cynk na trądzik - czy to pomaga?

Pierwsze pytanie, które może pojawić się w Twojej głowie po przeczytaniu nagłówka „Cynk na trądzik – czy to pomaga?” to „Czy to naprawdę działa?”. W tym artykule poznasz korzyści płynące z cynku jako kofaktora dla ponad 300 enzymów. Działa on jako środek przeciwzapalny i zmniejsza produkcję sebum. Dodatkowo nie posiada zbyt wielu walorów smakowych. Jedynym minusem jest posmak, który dla niektórych może nie być przyjemny.

Cynk jest kationowym minerałem

Badania wykazały, że cynk może pomóc zmniejszyć nasilenie trądziku. Pomaga zapobiegać nadprodukcji sebum, naturalnej substancji, która natłuszcza skórę. Nadmiar sebum może prowadzić do okluzji mieszków włosowych i trądziku. Cynk działa w celu zmniejszenia produkcji tej tłustej substancji poprzez hamowanie działania hormonów androgenowych DHT, które zwiększają wydzielanie sebum w odpowiedzi na stres lub stan zapalny. Cynk odgrywa również ważną rolę w metabolizmie kwasów tłuszczowych omega-3, które obniżają markery krwi związane ze stanem zapalnym.

Jest kofaktorem ponad 300 enzymów

Będąc kofaktorem ponad 300 enzymów w organizmie, cynk odgrywa kluczową rolę w gojeniu się ran i utrzymaniu zdrowia skóry. Jest również ważnym składnikiem ponad 300 enzymów i znany jest z silnego działania antyoksydacyjnego – ten kąsek informacji jest rezultatem pracy autorów portalu https://sweetyorczek.bialystok.pl. Jest zaangażowany w kilka aspektów zdrowia skóry, w tym ekspresję genów, proliferację komórek i obronę. Ponadto przyczynia się do prawidłowych funkcji psychologicznych i normalnego poziomu testosteronu we krwi.

Zmniejsza stan zapalny

Wśród swoich wielu korzyści, cynk na trądzik pomaga również zmniejszyć stan zapalny. Nadprodukcja sebum w obrębie porów skóry może powodować stany zapalne i zatkane pory. Te zatkane pory mogą powodować zmiany, aby utworzyć na skórze, w tym krost, duże białe guzki pod powierzchnią skóry, i whiteheads. Cynk ma właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, co czyni go naturalnym środkiem do leczenia stanów zapalnych skóry.

Zmniejsza ilość sebum

Istnieje wiele dowodów wskazujących, że cynk zmniejsza produkcję sebum w skórze. Cynk jest stosowany w leczeniu trądziku z kilku powodów, w tym jego właściwości antyoksydacyjne i zdolność do zmniejszania produkcji sebum. Hamuje produkcję keratynocytów, komórek odpowiedzialnych za wytwarzanie keratyny i wiązanie komórek skóry razem. Zbyt wiele keratynocytów może blokować pory i powodować trądzik. Cynk pomaga utrzymać równowagę między keratynocytami a komórkami naskórka.

Pomaga przejść z antybiotyków na brak antybiotyków

Jednym ze sposobów zapobiegania nawrotom trądziku po zażyciu antybiotyków jest suplementacja cynkiem. Ten minerał zwiększa wchłanianie antybiotyków, co może pomóc w przejściu z antybiotyków na brak antybiotyków. Jednak niektórzy ludzie zauważają, że ich trądzik powraca po odstawieniu antybiotyków. Aby tego uniknąć, możesz przyjmować cynk w swojej diecie na trądzik. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym suplemencie na trądzik.

Efekty uboczne

Oprócz właściwości antybakteryjnych, cynk jest również korzystny w leczeniu trądziku. Pomaga przekształcić witaminę A w retinol, który może pomóc zabić bakterie wywołujące trądzik, zapobiec wzrostowi organizmów w zatkanych porach i naprawić zmiany spowodowane przez pęknięcia. Cynk pomaga również zwiększyć skuteczność miejscowych zabiegów retinolu poprzez transport witaminy A z wątroby. Ponadto wykazano, że cynk zwiększa wchłanianie witaminy E, która ma właściwości lecznicze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Naturalne sposoby leczenia trądziku
Czytaj Dalej

Naturalne sposoby leczenia trądziku

Istnieje wiele różnych naturalnych metod leczenia trądziku. Niektóre z tych środków są znane jako skuteczne. Jednak niektóre z…
Co jest przyczyną powstawania trądziku?
Czytaj Dalej

Czy nabiał ma wpływ na trądzik?

Czy nabiał ma wpływ na trądzik? To zależy od źródła i chemii organizmu. W zależności od źródła, niskotłuszczowe…