Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik

Jak oczyścić twarz, jeśli masz trądzik zaczyna się od dobrego środka do oczyszczania skóry. Twój środek czyszczący powinien być wystarczająco delikatny dla skóry wrażliwej. Nie dotykaj twarzy rękoma ani nie opieraj jej na żadnych przedmiotach, które zbierają resztki skóry i sebum. Użyj olejku lub złuszczającego środka oczyszczającego. Możesz również rozważyć użycie wody micelarnej do oczyszczania twarzy – ten element tekstu pochodzi z portalu uszczerbek.pl. Jeśli używasz ostrego produktu do oczyszczania, pamiętaj, aby po nim zastosować delikatny środek do mycia twarzy.

Unikaj dotykania twarzy palcami

Jeśli masz w przeszłości problemy z trądzikiem, powinnaś unikać dotykania twarzy palcami. Nie tylko rozprzestrzenia to brud i bakterie, ale może również prowadzić do zatkania porów. Ponadto, dotykanie twarzy może pogorszyć stan trądziku poprzez wybieranie i wyciskanie pryszczy. Dodatkowo dotykanie twarzy palcami może prowadzić do hiperpigmentacji pozapalnej, która jest stanem trwałego bliznowacenia spowodowanego powtarzającym się dotykiem trądziku.

Aby przełamać nawyk ciągłego dotykania twarzy, możesz spróbować użyć wyzwalacza węchowego, który sprawi, że przestaniesz. Na przykład, możesz użyć produktów do polerowania paznokci, które mają zły i niesmaczny zapach. Możesz również użyć silnie pachnącego mydła, aby przypomnieć sobie o odłożeniu rąk. Im częściej to robisz, tym bardziej Twoja podświadomość rozpozna to jako zły nawyk i przestanie go rozpowszechniać.

Unikaj opierania twarzy o przedmioty, które zbierają sebum i resztki skóry

Aby zapobiec powstawaniu wyprysków, unikaj dotykania twarzy brudnymi rękami i innymi powierzchniami. Dotykanie twarzy może rozprzestrzeniać bakterie i rozszerzać pory. Jeśli musisz użyć rąk, umyj je dokładnie przed dotknięciem twarzy. Aby uniknąć wykwitów trądzikowych, używaj makijażu przeznaczonego specjalnie dla Twojego typu skóry i unikaj opierania twarzy o rzeczy, które zbierają sebum. Makijaż niekomedogenny nie ma tendencji do zatykania porów i wywoływania wyprysków.

Używaj złuszczającego preparatu oczyszczającego

Używanie złuszczającego preparatu oczyszczającego do mycia twarzy przynosi kilka korzyści. Jedną z nich jest jaśniejsza cera, ale największą korzyścią ze złuszczania jest redukcja martwych komórek skóry. Proces ten jest naturalny, ale osoby cierpiące na trądzik są bardziej narażone na późne stadium złuszczania, które prowadzi do powstawania zaskórników. Regularne złuszczanie naskórka może zapobiegać powstawaniu wykwitów trądzikowych, sprawiając, że skóra staje się gładsza i jaśniejsza, a także zmniejsza liczbę wyprysków.

Codzienne stosowanie złuszczającego preparatu oczyszczającego pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze poprzez wyeliminowanie z twarzy martwych komórek skóry i zanieczyszczeń. Dzięki temu Twoja cera będzie jaśniejsza i młodsza. Pamiętaj jednak, aby stosować go oszczędnie i dopiero po dokładnym umyciu twarzy. Złuszczające produkty oczyszczające nie są odpowiednie dla wszystkich, ale mogą pomóc Ci uzyskać czystszą cerę i poczuć się bardziej odświeżoną.

Używaj olejku

Możesz być zaskoczona słysząc, że używanie olejku do oczyszczania twarzy może pomóc w walce z trądzikiem. Olej często był szkalowany jako przyczyna trądziku, ale wiele olejów na bazie roślin ma właściwości antybakteryjne i może pomóc uspokoić zapalną skórę, jednocześnie dostarczając leczniczych składników odżywczych. Oto kilka rodzajów olejów, które powinnaś wypróbować dla swojej skóry trądzikowej. Oto kilka sposobów na ich skuteczne wykorzystanie.

Zanim użyjesz olejku do oczyszczenia twarzy, wybierz odpowiednią ściereczkę do mycia dla swojego typu skóry. Jeśli użyjesz niewłaściwej ściereczki, możesz zniweczyć skuteczność swoich produktów do pielęgnacji skóry. Używanie miękkiej ściereczki jest szczególnie ważne w przypadku skóry trądzikowej. Szorstkie ściereczki mogą powodować zaczerwienienia i podrażniać skórę. Należy również unikać stosowania mydła z dodatkiem alkoholu. Aby utrzymać nawilżenie skóry, używaj naturalnego olejku, który jest niski w skali komedogennej.

Umyj twarz często, jeśli masz trądzik

Istnieje wiele korzyści z częstszego mycia twarzy, jeśli masz trądzik. Usuwa nadmiar oleju i zanieczyszczeń, które zatykają pory. Uzupełnia również wilgoć w skórze. Nie mycie twarzy regularnie prowadzi do gromadzenia się martwych komórek skóry i zatkanych porów, co prowadzi do trądziku. Dlatego tak ważne jest regularne mycie twarzy. Istotne jest również, aby unikać zbyt mocnego szorowania, ponieważ pozbawia to skórę dobrych olejków i pozostawia uczucie suchości.

Eksperci zalecają mycie twarzy co najmniej dwa razy dziennie. Powodem, dla którego należy to robić, jest fakt, że w ciągu dnia Twoja skóra gromadzi warstwę brudu, potu i zanieczyszczeń. Pozostawienie tego złomu na twarzy spowoduje jedynie, że będzie ona wyglądać matowo, będzie podrażniona i podatna na powstawanie trądziku. Z tego powodu eksperci sugerują mycie twarzy przed snem i rano. Bez względu na to, czy wolisz wodę micelarną, czy bardziej zdecydowany środek oczyszczający, musisz często myć twarz, jeśli chcesz zapobiec trądzikowi i zachować czystą, zdrową skórę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
Jaka jest najlepsza mezoterapia?
Czytaj Dalej

Jaka jest najlepsza mezoterapia?

Najlepsza metoda mezoterapii zależy od rodzaju zastosowanej igły. W zabiegach napinania skóry na ogół stosuje się igły nie…